Przejdź do menu Przejdź do treści

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Ukraina – 20 lat po pomarańczowej rewolucji – bezpieczeństwo Europy i świata w XXI wieku w kontekście wojny na Ukrainie” – 16-17.04.2024

Szanowni Państwo,

Instytut Dziennikarstwa i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej przy współpracy z Polskim Towarzystwem Geopolitycznym ma zaszczyt Państwa zaprosić na I. Międzynarodową Konferencję Naukową pt.: Ukraina – 20 lat po pomarańczowej rewolucji – bezpieczeństwo Europy i świata w XXI wieku w kontekście wojny na Ukrainie”, która odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia 2024 r. w Krakowie.

Przypadająca w tym roku 20. rocznica tzw. „pomarańczowej rewolucji” skłania środowisko badaczy zajmujących się rozwojem sytuacji na Ukrainie do podjęcia dyskusji naukowej i wymiany poglądów w zakresie spraw związanych z tym krajem. Za naszą wschodnią granicą w ostatnich dekadach dokonało się wiele przemian o charakterze geopolitycznym, które nie pozostają bez wpływu na sytuację wielu krajów, oddziałując na politykę zagraniczną państw i organizacji międzynarodowych.

Mając na uwadze zaistniałe okoliczności, organizatorzy Konferencji zapraszają naukowców do przedstawienia wyników prowadzonych w tym zakresie badań, udziału w dyskusji oraz próby sformułowania odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości Ukrainy.

Konferencja będzie odbywać się w następującej formie:

  • 16 kwietnia 2024 r. – hybrydowo (stacjonarnie w Gmachu Głównym Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz na platformie MST)
  • 17 kwietnia 2024 r. – online (platforma MST)

W programie tegorocznej Konferencji w pierwszym dniu obrad przewidziano wystąpienia specjalnie zaproszonych gości, sesje referatowe oraz dyskusję poświęconą problematyce Ukrainy. W drugim dniu planowane są sesje referatowe oraz moderowana dyskusja, do udziału w której zapraszamy wszystkich Uczestników Konferencji.

Rejestracja na Konferencję odbywa się za pomocą e-formularza znajdującego się pod linkiem  lub stronie internetowej.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 1 kwietnia br.

Zaproszenie na konferencję, zawierające więcej szczegółów dostępne jest tutaj.

Serdecznie zapraszamy,dr hab. Stanisław Stępień, prof. PANSP, dr Małgorzata Kuźbida – Kierownictwo Konferencji

oraz

dr Monika Noviello – Sekretarz Konferencji

email: konferencja.ukraina@uken.krakow.pl

tel. 0048 12 662 62 28